Bigers

Klimatyzacja może być siedliskiem groźnych chorób

  • 28/03/2016
  • blog
Klimatyzacja może być siedliskiem groźnych chorób

Dzisiaj trudno sobie wyobrazić pomieszczenie bez klimatyzacji czy samochód, szczególnie kiedy doskwierają nam gorące temperatury, korzystamy z przyjemnego chłodu klimatyzatora. Ta korzyść ma jednak swoją cenę.

Jednym z zagrożeń ze stosowania klimatyzacji jest rozwój wielu gatunków bakterii, wirusów, grzybów oraz nieprzyjemnych zapachów w dyszach urządzenia, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie osób przebywających w pobliżu. Najczęstsze objawy to podrażnienia błon śluzowych i reakcje alergiczne: katar, zapalenie spojówek, kaszel.

Jeśli jesteś pracodawcą to musisz w takim przypadku liczyć się z częstymi zwolnieniami lekarskimi wśród pracowników, co wpłynie na rozwój Twojego biznesu. Natomiast jak prowadzisz hotel, sale weselną lub konferencyjną, restaurację, bądź inny obiekt, gdzie masz duże natężenie ludzi to nie licz na ponowny powrót klienta, jeśli uzna, że warunki w Twoim obiekcie są niesterylne. Marka Twojego lokalu zyskuje miano, w którym nie dba się o higienę i bezpieczeństwo gości.

Dlatego zaleca się regularny przegląd urządzeń klimatyzacji, co najmniej raz do roku u autoryzowanego serwisu producenta. Warto, żeby taka firma korzystała właśnie z wysokiej klasy ozonatora. Dlaczego? Bo ozonowanie klimatyzacji to metoda ekologiczna, która nie wpływa negatywnie na otoczenie po dezynfekcji. Ozonowanie klimatyzacji szczególnie jest wskazane dla osób, które mają skłonności do alergii i podrażnień dróg oddechowych po zastosowaniu środków chemicznych.

Podziel się wpisem:
Twitter Facebook Google Plus